Maailmas juuakse päevas 1,6 miljardit (!) tassi kohvi. Suur osa sellest just tööl. Kohvifarmer, kohvipuu ja meie keskkond väärivad kohvijooja toetust.

Õiglase kaubanduse põhimõtet toetav liikumine kutsub üles läbi mõtlema, milline on ühe organisatsiooni mõju talunikele, tootjatele, töötajatele ja keskkonnale läbi igapäevase kohvitarbimise.

125 miljon inimest sõltub oma sissetulekus kohvist. 70-80% maailma kohvivarust kasvatavad just väikefarmerid, keda on umbes 25 miljonit. Kuigi kohvi tarvitatakse meeletus koguses, ei saa aga kohvi kasvatajad oma sissetulekule kunagi kindlad olla ega teeni tihti elamisväärset tasugi. Seetõttu teeb Fairtrade koostööd just väikefarmeritega.

Kui tahad, et sinu ettevõtte kohviraha liiguks rohkem väikefarmerite taskusse, siis kandideeri Fairtrade@Work tunnustusele!

Kellele mõeldud: ettevõttele, organisatsioonile või mis tahes meeskonnale, kes tööl tarbib kohvi. Aga ka teed, kakaod, suhkrut, maiustusi vms.

Eesmärk: pakkuda ettevõtte kohvinurgas vaid õiglase kaubanduse ehk Fairtrade märgisega kohvi. Soovi korral ka teed, kakaod, suhkrut vms. Ikka selleks, et kohvifarmer saaks oma ubade eest õiglast hinda, töölised õiglast tasu, inim- ja tööõigused oleks kaitstud, laps- ja orjatöö keelatud ning keskkond hoitud. Ka toetamaks mahetootmisele üleminekut ning kohvist sõltuvate kogukondade elu.

Miks ja kuidas kandideerida? Selle kohta loe põhjalikumalt siit.

Tunnustusega on liitunud juba Manpower ja advokaadibüroo Lindeberg, aga ka Tartu Loodusmaja ja MTÜ Mondo. Tunnustust antakse aga välja kogu Baltikumis! Lätis liitub algatusega keskkonnakaitse- ja hariduse organisatsioon Zala Briviba (Green Liberty), Leedus aga näiteks arenguhariduse ja teadlikkuse tõstmise võrgustik Litdea ning kogu Delfi.lt kontor.

Tahad enne kolleegide jutule minekut paremini teada, mis on õiglane kaubandus ning kellele ja milleks see hea on? Sellest loe siit.