Eesti suurimat, ettevõtete ühiskondliku vastutuse ja jätkusuutlikkuse teemade edendamisega tegelevat võrgustikku Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumit (VEF) juhib sellest nädalast Triin Toomesaar.

“Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi roll on aidata ettevõtetel mõista oma kaasvastutust ühiskondlikus arengus, teeme seda läbi iga-aastase vastutustundliku ettevõtluse indeksi, mis saab ka uue juhi esimeseks suuremaks väljakutseks,” kommenteeris VEFi juhatuse liige Annika Arras. “Triin on hinnatud ja kogenud ekspert tänu oma varasemale kogemusele vaba- ja riigisektoris ühiskondliku arenguga tegelemisel. Loomulikult on meil talle kõrgendatud ootused – käimasoleva aasta üheks sihiks oleme seadnud võrgustiku laiendamise, arvestades, et ettevõtete vastutuse küsimused on Eesti ettevõtjatele aastatega saanud üha enam oluliseks.”

“Vastutustundlikkus ei ole õnneks paljudele enam lihtsalt kaunis sõnakõlks, vaid see on muutumas nii ettevõtete, vabaühenduste kui ka riigiasutuste jaoks päriselt mõtestatud ja eesmärgistatud tegevuseks,” sõnas värske tegevjuht Triin Toomesaar. “Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum on korraga nii võrgustik kui ka kompetentsikeskus, kes aitab Eesti organisatsioonidel oma tegevuste vastutustundlikkust hinnata ja mõõta, järgmisi samme seada ning sel moel teha korraga head nii ettevõttele, oma kogukonnale kui kogu maailmale. Mul on suur au ja rõõm aidata seda teekonda edasi käia.”

Triin Toomesaar on töötanud nii era-, avalikus kui ka vabasektoris. Ta juhtis 6 aastat sihtasutust Kiusamisvaba Kool, misjärel nõustas president Kersti Kaljulaidi tema ametiaja lõpuni vabakondlikes küsimustes. Toomesaarel on bakalaureusekraad avalikus halduses ning magistrikraad politoloogias. Ta on nii Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli kui ka Noored Kooli liidri- ja haridusprogrammi vilistlane.

Senine tegevjuht Kristiina Esop jääb foorumiga seotuks, vedades koostöös EBSi, Miltton New Nordicsi ja PricewaterhouseCoopersiga eest juhtide arenguprogrammi keskkondlike, sotsiaalsete ja hea valitsemistava (tuntud ka kui ESG) teemadel.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum on 2005. aastal loodud ettevõtete liit, mille eesmärk on panustada terve ja läbipaistva ettevõtlusmaastiku loomesse. VEFi seni tuntuim tööriist on vastutustundliku ettevõtluse indeks ja vastav märgis, mis annab organisatsioonile võimaluse hinnata ja ka näidata oma püüdlust olla usaldusväärne koostööpartner nii kogukonnale, ühiskonnale kui keskkonnale.