Tänavu pälvis kestlikkuse kuldtaseme 26 ettevõtet

Kestliku Ettevõtluse Liit tunnustas vastutustundlikke organisatsioone – kuldtaseme pälvis sel aastal 26 ettevõtet.

Kestliku Ettevõtluse Liit KELL andis tänavu juba 17. korda välja vastutustundliku ettevõtluse märgised, mille kaudu tunnustatakse organisatsioone, kes panustavad süsteemselt keskkonna ja sotsiaalse mõju juhtimisse ning järgivad häid valitsemistavasid. Uue, senisest rangema hindamismetoodika põhjal pälvis märgise kokku 40 ettevõtet, neist 26 kuldtaseme.

Märgiste taotlemise protsessiga alustas 54 organisatsiooni, kellest 42 esitasid oma ankeedi ka hindamiseks. Märgise vääriliseks tunnistati 40 neist.

Kuldmärgise säilitasid mitmed organisatsioonid, kes jõudsid kõrgeima tasemeni juba 2021. aastal ning on kinnitanud oma tegevuse jätkusuutlikkust ka uue metoodika alusel. Esmakordselt jõudsid kuldtasemele AB Lietuvos draudimas Eesti filiaal, Heidelberg Materials Kunda AS ja Nordea Bank Abp Eesti filiaal, mis viitab nende varasemale sihipärasele tööle. Hõbedalt tõusid kullale aktsiaselts Barrus ja AS Tallinna Lennujaam.

Hõbetaseme säilitasid AS Estanc ja Baltic Agri Machinery OÜ, samas kui Terviseamet, Töötukassa, AS Proekspert, Trimtex Baltic OÜ ja AS Fifaa parandasid oma tulemust võrreldes varasemaga. Pronkstaseme säilitas advokaadibüroo COBALT ning AS Kroonpress saavutas selle oma esimesel osalemisel.

KELLi juhatuse liige Riin Savi tõi esile, et märgise saanud organisatsioonide arv on võrreldav 2023. aastaga, mis viitab indeksi järjepidevale kasutamisele arengutööriistana, mitte pelgalt tunnustuse taotlemiseks. „Rõõmustav on näha, et ettevõtted pööravad järjest rohkem tähelepanu kliimamõju mõõtmisele ja sidusrühmade kaardistamisele. Töötajate heaolu ning üleüldine läbipaistvus on samuti paljudes organisatsioonides hästi kaetud. Edasiarengut näeme eelkõige süsteemsuse loomises ja eesnmärgistamisest ning väärtusaheldaülesel mõtlemises. Samuti pole alati määratletud ettevõtte tegevuse laiem sotsiaalne mõju ega teised keskkonnaaspektid kliimamõju kõrval,“ ütles Savi.

Kestliku Ettevõtluse Liidu KELL Vastutustundliku ettevõtluse indeks oli sel aastal täitmiseks avatud juba 17. korda. Indeksi küsimustiku abil hinnatakse, kui hästi organisatsioon juhtimistasandil arvestab oma tegevuse mõju ühiskonnale ja keskkonnale ning kui edukalt need teemad juhtimisotsustesse lõimitakse.

PILDID (05.06.25 pidulik tunnustusõhtu UMA restoranis)
Fotod: Kristiin Elmat

PRONKSTASE

Keskmised ja suured ettevõtted
Advokaadibüroo COBALT OÜ
AS KROONPRESS

Mikro- ja väikeettevõtted
Juhkentali Hotel OÜ

HÕBETASE

Keskmised ja suured ettevõtted
Trimtex Baltic OÜ
Terviseamet
LINDSTRÖM OSAÜHING
Eesti Töötukassa
Baltic Agro Machinery AS
aktsiaselts Proekspert
Aktsiaselts Fifaa
Aktsiaselts ESTANC

Mikro- ja väikeettevõtted
SpeakSmart OÜ

KULDTASE

Keskmised ja suurettevõtted
AB “Lietuvos draudimas“ Eesti filiaal
ABB Aktsiaselts
aktsiaselts Barrus
aktsiaselts Eesti Raudtee
Aktsiaselts Estonian Cell
Aktsiaselts Tallinna Lennujaam
AKTSIASELTS TALLINNA VESI
AS Glamox
AS SEB Pank
Bonava Eesti OÜ
Coop Pank AS
DPD Eesti AS
Elering AS
Ericsson Eesti Aktsiaselts
Heidelberg Materials Kunda AS
Incap Electronics Estonia Osaühing
Nordea Bank Abp Eesti filiaal
Orkla Eesti AS
Prysmian Group Baltics AS
Saint-Gobain Glass Estonia SE
Saku Õlletehase Aktsiaselts
Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus
Telia Eesti AS

Mikro- ja väikeettevõtted
Miltton New Nordics OÜ
Mittetulundusühing Lahemaa ökoturism
mittetulundusühing Uuskasutuskeskus

Tutvu indeksi metoodika ning märgise saajatega lehel indeks.csr.ee.

Indeksit on võimalik kasutada ka kui majasisest tööriista ja täitjal on õigus omistatud märgist mitte kommunikeerida. Seda võimalust on kasutatud ka sel aastal.

Riin Savi
Juhatuse liige
Kestliku Ettevõtluse Liit KELL
indeks@csr.ee
indeks.csr.ee

Vastutustundliku ettevõtluse indeks 2025 toetajad ja sponsorid: