Juba kolmandat aastat suunavad mitmed suurettevõtted ja riigiasutused eestlaste tähelepanu meedia kasutamise teadlikkusele. Viimane aasta näitas, et valeinfo levik sai hoogu juurde ning praktiliselt iga inimene on sellega kokku puutunud. Veebiplatvormide kaudu levib palju infot, mille sisu võib olla eksitav. On tähtis, et oskaksime seda märgata,taolisi postitusi raporteerida ning mitte jagada neid edasi. Igaühel on suur roll valeinfo leviku ja selle mõju vähendamisel.

Riigikantselei ja Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös sündinud ettevõtmine kestab kogu nädala. Mitmed Eesti ettevõtted on juba algatusega liitunud.

Siin on ideed, kuidas Meediapädevuse nädalat sisekommunikatsioonis kajastada

  1. Jaga desinfo testi: https://desinfotest.ee/
    Desinfotest aitab ära tunda libauudiseid, saada aru erinevatest demagoogiavõtetest ja vältida sotsiaalmeedias levivate petuskeemide, isikliku info ärakasutamise või ebaausate turundusnippide ohvriks langemist.
  2. Jaga õpetust, kuidas ära tunda libauudist
    ERR Meediataip lehe artikkel Kuidas valeuudist ära tunda (siin on ka kihvt video)
  3. Jaga TÜ sotsiaalmeediakampaaniat

Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi Facebooki lehele ilmus üleskutsena selline postitus:

„Käimas on üle-euroopaline meediapädevuste nädal ning sotsiaalmeediakampaania #tasakaalustaja. Terve ja argumenteeritud kommunikatsioonikultuur on Ühiskonnateaduste Instituudi südameasi. Tasakaalustatud ja edasiviivat arutelu võiks sotsiaalmeediast rohkem leida, kuid juba täna on meie ümber neid, kes selle arendamisega tegelevad.

Kampaania #tasakaalustaja eesmärgiks on märgata neid inimesi, kes toovad sotsiaalmeedia mõttevahetustesse rahulikku tooni ja balanssi. Tunnustame oma sõpru, tuttavaid ja kolleege, kelle käitumine võiks meile kõigile veebisuhtluses eeskujuks olla.

Tunnusta neid kasutades #tasakaalustaja.“

  1. Jaga väitlusseltsi videosid

Demagoogiavõte: Sa ju ise ka!

Demagoogiavõte: Vaesed kannatajad

Demagoogiavõte: Läbi aegade

  1. Jaga Postimehe artiklit võltsimise mehhanismidest Oma silm on troonilt tõugatud
  2. Loengud, mängud ja videod

Tulemas on mitmeid sündmusi, mida saad töökollektiivile jagada, leiad need  hm.ee/MPN

Kogu nädala jooksul saad alla laadida siit eri mõõtudes Meediapädevusnädala visuaale. 

NUPP: Testi oma meediapädevust