Mis on Indeks?

Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis tegutsevatele ettevõtetele mõeldud vastutustundlikkuse-alane (CSR) praktiline töövahend CSR teemadega tegelemisel.

Indeksis osalemiseks tuleb täita ankeet, mille käigus kaardistatakse, kuidas on vastutustundlik äritegevus lõimitud ettevõtte strateegiasse ja igapäevategevustesse, kas on kaasatud töötajad ja teisi huvigruppe ning kas ettevõtte tegevus kogukonnas, loodus- , ja turukeskkonnas on läbimõtestatud.

Indeksi ankeedid läbivad hindamise, mille tulemusel saavad edukamad võimaluse kasutada Indeksi märgist (pronks-, hõbe- või kuldtase)  oma ettevõtte pingutuste tõendamiseks ka teistele turuosalistele – klientidele, partneritele jne.

Vaata lähemalt ja osale: http://indeks.csr.ee/

Mida osalenud ettevõtted Indeksist arvavad?

”Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi märgis võimaldab BaltCapil anda selge sõnum nii oma kohalikele kui rahvusvahelistele klientidele, investoritele ja portfellifirmadele, et meie jaoks on jätkusuutlik ja vastutustundlik tegevus prioriteediks ning oleme integreerinud selle oma põhitegevusse.”

BaltCapi juhtivpartner Martin Kõdar

”Globaalse juhtiva personaliettevõtte Manpower võtmeklientide seas läbiviidav uuring näitab vastutustundliku ettevõtluse (CSR) tähtsuse kiiret kasvu. Kui 2000-ndate alguses nõudis või eeldas CSR programmi olemasolu potentsiaalsetelt partneritelt ca 10% rahvusvahelistest klientidest, siis täna on see kasvanud üle 90%. Ilma selleta ei saa kvalifitseeruda teenuse pakkujaks, koostööst rääkimata.”

Manpoweri Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra