Seoses VEFi ambitsiooniga olla jätkusuutlikkuse teemade teadmuskeskus, osaleme  Keskkonnaministeeriumi tellimusel koos arvukate ekspertidega Eesti ringmajanduse ja jäätmevaldkonna hetkeolukorra, tulevikupotentsiaali ja vajalike meetmete uuringu teostamisel. 

joonis

VEFi koostöövõrgustik on oluliselt laienenud erinevate valdkondlike ekspertide võrra, kelle teadmiste abil luuakse Eesti ringmajanduse hetkeolukorda üheskoos selgust. Valdkonnad, mida hankes käsitletakse, on:

  • puidutööstus
  • metsatööstus
  • teenindussektor
  • toidutööstus
  • plastitööstus
  • tekstiilitööstus
  • ehitussektor

Hanke tulemustega saab tutvuda kevadel 2021.

ANNA OMA SISEND

Ootame praeguses kaasamise faasis järgnevate liitude liikmeid panustama Eesti ringmajanduse võtmeprobleemide uuringusse plasti valdkonnas. Eesti Plastitööstuse Liit Toiduliit Eesti Ehitusettevõtjate Liit Rõiva- ja Tekstiililiit, Eesti Keemiatööstuse Liit, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit, Eesti Kaupmeeste Liit EVEA – Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon, Elektroonikatööstuse Liit, Eesti Elektritööstuse Liit

Nimetatud osalejad kuuluvad suurimate plasti kasutusvaldkondade esindajate hulka.

SISENDIT SAAB ANDA SIIN 

Kadi Kenk – ringmajanduse valdkonna juht

Kadi Kenk – ringmajanduse valdkonna juht

Kadi on osalenud aastaid rahvusvahelistes ringmajandust edendavate organisatsioonide töös. Kadi on kogenud koolitaja ja avalik kõneleja. Ta on lõpetanud ühiskondlike muutuste juhtimise magistri eriala Tartu Ülikoolis ning omab Executive Coaching ja säästva arengu hariduse täiendkoolituse sertifikaati. Ta on aastaid juhtinud Teeme Ära SA ülemaailmset vabatahtlikke meeskonda ja rahvusvahelisi sektoriteüleseid partnersuhteid.  Sisekaitseakadeemia maksunduse- ja tolli eriala haridus ja karjäär PwC-s on andnud talle pika kogemuse koostöös avaliku- ja erasektoriga.