Kestliku Arengu Eesmärgid saavad Indeksi osaks
Sügisel käivitus Investorliikmete töögrupp, kelle eesmärgiks on kaasa aidata Taanis väljatöötatud Kestliku Arengu Eesmärkide põhise hindamismetoodika sidumisele Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksis.
VEF on aastaid teinud koostööd erinevate Eesti ettevõtetega, et neid toetada arenguteel vastutustundliku ettevõtluse kontekstis. Aeg on küps, et joondada meie kohalikud ambitsioonid globaalsete parimate praktikatega. Sellega seoses andsime avalöögi vastutustundliku ettevõtluse indeksi 2021 arendusprotsessile.
Kestliku arengu eesmärgid on alates 2015. aastast olnud heaoluriikides üha rohkem kasutusel olev riiklik raamistik, mida võetakse arvesse juhtimisel ning investeerimisotsuste tegemisel. Seetõttu soovitame ettevõtetel oma tegevust selle raamistiku kontekstis mõtestada. Lisaks on küsimused seostatud finantssektoris enam tuntud ESG (Environmental, Social and Governance) raamistikuga.
VEF alustas koostööd vinge grupi teotahteliste organisatsioonidega, kuhu kuuluvad:
– Taani partner SDG Lead, kes jagab parimat rahvusvahelist teadmust vastutustundlike ettevõtete hindamises;
– meie inspireerivad liikmed, kes hingega panustavad globaalsete eesmärkide Eesti turule kohandamisega; BaltCap, Coop Pank AS, EuroPark Estonia Lindström, Miltton New Nordics, Proekspert AS, Sustinere, Telia, Utilitas
– partnerid, kes ettevõtete suundasid ühiskonnas laiemalt saavad toetada. ESTVCA, Keskkonnaministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.
Julgustame ettevõtteid hoolimata oma suurusest või stardipositsioonist arendama keskkondliku ja sotsiaalse mõju juhtimissüsteeme.
Juba 2021 jaanuari lõpus avame Indeksi uues kuues.
Merili Vares – Indeksi hindamise töögrupi juht
merili()csr.ee
Merili on ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide nõustamisega tegelenud alates aastast 2006, kui ta asus tööle ettevõttesse PriceWaterhouseCoopers Advisors. Lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse erialal, keskendus Merili oma karjääri alguses Euroopa Liiduga liitumisega kaasnenud Eesti avaliku sektori juhtimisalase võimekuse kasvatamisele, hiljem valitsemise, riskijuhtimise ning sisekontrolli valdkonna arendamisele nii avalikus kui erasektoris.
Et omandada praktilist juhtimiskogemust ettevõtluses, asus Merili 2014. aastal rahvusvahelise haardega kohaliku ehitus- ning tootmisettevõtte finantsjuhiks. 2017. aastal lõi Merilis tugevalt välja tema maailmaparandamise tahe ning ta otsustas teha kannapöörde, astudes juhtima rahvusvahelisi partnersuhteid Teeme Ära Sihtasutuses, kes valmistus toona esimeseks üleilmseks Maailmakoristuspäevaks, millest võttis 2018. aastal osa rohkem kui 18 miljonit inimest 157 riigist.
Merili on kogemustega mentor, läbinud Harvard Manager mentorlusprogrammi ning valitud PricewaterhouseCoopers’i talentide programmi. Merili on mentor Vabaühenduste Liidu tulevikujuhtide koolitusprogrammis ning Rohetiigri pilootprogrammis.